Partnerība ilgtspējīgam patēriņam

Vai veikalos pavadi laiku, stāvot pie plauktiem un mēģinot saprast, ko nozīmē viena vai otra produkta sastāvdaļa, viens vai otrs produkta marķējums? Vai esi kādreiz apšaubījis vajadzību maksāt vairāk par “zaļu” produktu? Kā izvēlēties produktu, kas nekaitēs Tavam bērnam?

Mūsdienās pircējs bieži vien apmulst produktu ekomarķējuma dažādības priekšā. Bieži vien marķējums, ko izsniegušas starptautiskas ekspertu organizācijas, pazūd pašu ražotāju nekonkrēto/neskaidro apgalvojumu jūrā – piemēram, “eko”, “bio”, “dabisks”. Kā izvēlēties videi patiešām draudzīgu produktu?

Šie un citi jautājumi tiks pārrunāti starptautiskā projekta par vides izglītību un ilgtspējīgu patēriņu ietvaros, ko organizē Sanktpēterburgas nevalstiskā organizācija “Ecological Union” (Ekoloģiskā apvienība) sadarbībā ar Zviedrijas Dabas aizsardzības biedrību un biedrību “Ekodizaina kompetences centrs”.

Projektā piedāvāsim aktivitātes kā bērniem, tā pieaugušajiem. Pieaugušajiem, piemēram, tiks piedāvāts informatīvs portāls, kas veltīts  ekomarķējumam un videi draudzīgiem iepirkšanās paradumiem. Tajā būs interesantas ziņas par ilgtspējīgu  un vides konkursiem, kā arī ekspertu viedokļi un cita noderīga informācija.

Tā kā izglītība (jo īpaši skolas vecumā) ir sabiedrības vides prasmju un kultūras pamatā, liela uzmanība tiks pievērsta sadarbībai ar skolām. Bērnus gaida interesantas nodarbības un ekosacensības, savukārt skolotājus – rūpīgi izstrādāti un ilustrēti mācību materiāli. Nodarbību aprakstus turpmāk varēs izmantot jebkura ieinteresētā skola.

Izglītojošā programma palīdzēs vairot bērnu un pieaugušo interesi par ilgtspējīgu patēriņu un vēlmi uzzināt vairāk par „eko” un „bio” produkciju. Tādējādi mūsu videi draudzīgā rīcība kļūs par stimulu uzņēmējiem – pievērsties videi drošai ražošanai, radot vidi saudzējošas preces un pakalpojumus. Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem – mēs ziņosim par projekta attīstību!

Projekts notiek ar Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstu.

%d bloggers like this: